Blog

Bavlna alebo polyester?

By Epos Earthquake, 12/10/2013 - 08:19
Každý z materiálov má svoje výhody a nevýhody. Bavlna je prírodný vzdušný materiál s dobrou absorpčnou schopnosťou, tvarovou stálosťou a používa sa na výrobu odevov minimálne 7000 rokov. Je antistatická, lepšie odoláva vysokým teplotám a netaví sa pri horení. Bavlna má ale nižšiu farebnú stálosť, nižšiu odolnosť proti oderu a vyššiu zrážanlivosť. Polyester je syntetický materiál používaný v textilnom priemysle od roku 1941. Medzi jeho výhody patrí hlavne vysoká odolnosť a farebná stálosť.
Category: 

Cenotvorba

By Epos Earthquake, 11/18/2013 - 14:21
Vzhľadom na zákazkové šitie, je naša cenotvorba dôrazne individualizovaná. Rozhodujúci podiel na cene má výber použitých materiálov a náročnosť celkového zhotovenia. Modely odevov na našom portály sú vzory pre Váš výber, no výsledná cena odevov sa môže od uvedenej líšiť v závislosti na zmenách, ktoré boli pre danú zákazku dohodnuté. Ak si zákazník napríklad zvolený vzorový model pracovného odevu želá doplniť o reflexné prvky, alebo firemné označenie, premietne sa to vo výslednej cene.

Veľkostné čísla

By Epos Earthquake, 10/16/2013 - 15:32

Veľkostné čísla pracovných odevov podľa normy STN EN 340. Pre správne určenie veľkosti odevu je potrebné odmerať základné rozmery tela, ako obvod hrude, pása a v prípade dám i obvod bokov. Podľa získaných honôt sa v tabuľke priradí veľkostné číslo, ktoré môže byť v prípade dám v dvoch výškových kategóriách (II. - okolo 170cm a III. - okolo 176cm). V prípade pánov sú výškové kategórie až tri (I. - okolo 170cm, II. - okolo 182cm, III. okolo 194cm).

Category: 

Chránená dielňa

By Epos Earthquake, 10/16/2013 - 15:03
Výroba pracovných odevov je realizovaná v chránenej dielni. Objednaním pracovných odevov od našej spoločnosti podporíte zamestnávanie občanov so zdravotným postihnutím. Na druhej strane môžete v súlade s platnou legislatívou využiť možnosť náhradného splnenia si svojej povinnosti voči zamestnávaniu občanov so zdravotným postihnutím, čo má nepriamo dopad aj na cenu pracovných odevov. Každý zamestnávateľ (resp. každá spoločnosť) ktorý má v pracovnom pomere viac ako 20 pracovníkov je podľa Zákona č.

Zákazková výroba

By Epos Earthquake, 10/16/2013 - 14:13
Na základe Vašej objednávky zrealizujeme v našej chránenej dielni akýkoľvek odev presne podľa Vaších požiadavok na zloženie materiálu, farbu materiálu a strih odevu. Preferovaným materiálom na výrobu pracovných odevov je prevažne 100% bavlna, ale dodávame i odevy zo zmesových tkanín, ako napríklad materiál v zložení 65% polyester a 35% bavlna. Prevažná časť materiálov disponuje širokou škálou farebných variácií, z ktorých si určite vyberiete tu vhodnú pre Vás.

Textilná výroba

By Epos Earthquake, 10/16/2013 - 09:40
textilná výroba
M-PROMEX s.r.o. vychádza v ústrety zákazníkom a zabezpečuje predovšetkým zákazkovú výrobu pracovných odevov presne podľa požiadaviek zákazníka na zloženie, kvalitu a farbu látky, strih odevov ako aj firemné označenie. Spoločnosť venuje zvýšenú pozornosť kvalite. Používame zásadne iba látky a ostatný materiál od certifikovaných slovenských výrobcov a dodávateľov a po vstupe SR do Európskej únie aj z členských krajín únie. Pozornosť je tiež venovaná kvalite samotnej výroby pracovných odevov.